26. červenec 2021 06:08
Navigace
Domů
Pravidla JČHL
Rekordy JČHL
Pořadí
Fotoalbum
Ke stažení
Kontaktujte nás
Diskuze
Odkazy

Rezervace pořadí
Tipovací soutěž JČHL
Předchozí ročníky
Webmaster
..:: Glaster ::..
E-mail
glaster@jchl.cz

..:: tkanicka ::..
E-mail
tkanicka.v@seznam.cz
 
Křenovice 13.7. 2013
news: krenovice.jpgPremiéru s velkým "P" si v letošní sezóně vybral Sbor dobrovolných hasičů Křenovice. Jejich první pořádání soutěže v rámci ligy se jistě zapíše i do kroniky sboru. Termín nemohl být lepší a tak se v sobotu třináctého července sjelo do hasičské arény jednadvacet mužských a čtrnáct ženských týmů. Vše se tvářilo bezproblémově, zázemí nemělo chybu až na občasné fronty na dámské WC, ovšem jádro pudla spočívalo v problémech s časomírou, které se od brzkého rána nedařilo vyřešit. Start soutěže se tedy předběžně posunul o hodinu a rada ligy rozhodla, že se použije náhradní měřící železo, pro které se vypravila část osazenstva SDH Mydlovary. Klání se podařilo rozjet těsně před třičtvrtě na tři, takže zpoždění za které by se jistě nestyděl ani pan Žaluda z Českých drah bylo značné. Jury rozhodla, že čas na přípravu bude tři minuty s tím, že následující tým nemusí čekat na uvolnění celé základny, ale i s cizím strojem na prkně může připravovat vedení. To se následně ukázalo jako skvělé řešení zpoždění začátku soutěže, která se nakonec stihla absolvovat za necelé tři hodiny.

Kategorie muži:

Jako první se na dráhu vrhlo domácí "béčko" Křenovice B (ČB), levý proudař to měl se spojením proudnice přesně ve dvánáct, terče se povedlo naplnit v čase 23:58, druzí odstartovali borci z Holubova (ČK) a jejich výsledný čas byl o vteřinku horší 23:59, následoval pokus lídra ročníku, týmu Chlum B (ČB) a byl to povedený pokus odměněný potleskem, 21:93. Radost z pěkného výsledku netrvala dlouho a hned v zápětí to skvěle sedlo klukům ze Srubce (ČB) a obecenstvo bylo ve varu, čas 21:87. Domácí "áčko" Křenovice A nemá sezónu zrovna skvěle našlápnutou, po dvou neplatných pokusech a jednom vítězství se hoši chtěli na domácí půdě blýsknout, ale zkazil jim to červený praporek za koš v kádi a neplatný pokus, muži z Netřebic (ČK) se také vrhli na trať s vervou a skvělým nástřkem korunovali svůj výsledek s časem 22:77, borci z Krče (PI) prostříkali na pravé straně, 25:58, stejně tak se nezadařilo ideálně naplnit terč kmetům ze Sedlece (ČB) 23:58, tak i klukům z Mydlovar (ČB) 26:02. Levý "brkař" ze Zlivi (ČB) byl krátký a plnil terč až do času 27:95, kluci z Hosína (ČB) zápolili se spoji na rozdělovači, 39:48, borci z Třísova (ČK) předvedli také pěkný útok, pravý proudař promrhal nějakou setinku pomalým zacílením 23:07, Lišov C (ČB) s dámskou výpomocí na koši, kterému se do kádě nechtělo měl později vodu 26:53, na základně je laksně vystřídali borci z Třebína (ČB), kteří zjevně přijeli vyhnat pavouky z hadic nakonec díky problému s vedením nedokončili. Další pěkné výkony předvedl jak Lišov A s časem 23:73, tak i kluci z Chlum A (ČK) 24:64, u obou šlo spíše o delší nástřik terče. Muži z SDH Nové Homole (ČB) navštěvující spíše konkurenční Velkou cenu okresu, dorazili také zabojovat v rámci ligy, závodník na stroji se opozdil na spojích, se kterými mu kolega málem utekl, ale nakonec se dokončit podařilo 37:58, kluci z Bavorovic (ČB) byli krátcí na levé straně a bylo potřeba popotáhnout 43:35, borci ze Zalin (ČB) s problémy na rozdělovači 41:20, tým SDH Homole (ČB) čekal na vodu 38:09, klání mužů završili kluci ze Žabovřesk (ČB) s problémy na rozdělovači čas 43:13.
Vítězství si odvezl Srubec před Chlum B a Netřebicemi.

Kategorie ženy:

Po rychlém přestavení dráhy odstartovala jako první domácí děvčata Křenovice, prostřik vpravo znamenal čas 26:37, na základně je vystřídaly holky z Holubova (ČK), nezapojené "céčko" na rozdělovači znamenalo osvěžení závodnice a čas 30:45. Následoval pokus děvčat z Třísova (ČK), vpravo chyběl kousek na metu 24:06, sedmičce z Mydlovar se pokus zadařil na výbornou včetně rychlého plnění terčů 22:89. Holky z Češnovic (ČB) také nezklamaly, ale chtělo to dopilovat nástřik 24:29, levá proudařka ze Srubce (ČB) déle šermovala než zacílila 25:19, "Mamky" z Lišov A s menšími problémy na rozdělovači pěkných 24:36, skříplá hadice pod sedící proudařkou ze Chmelné (ČK) zdržela nástřik terče 28:60, děvčata z Hosína (ČB) zápolila s nástřikem 27:42, "Zlatíčkům" z Lišov B se útok také povedl, ale na holky Mydlovarky to nestačilo 23:15, holkám z Chlumu (ČK) také chyběl kousek na metu 30:80, tým z Jaronic (ČB) zápolil déle s nástřikem terčů 25:49, holky z Bavorovic (ČB) potrápil pravý kohout na rozdělovači 41:82, soutěž zakončily holky ze Žabovřesk (ČB), které čekaly než se voda prodere zauzlovaným vedením 42:80.
Zlato brala děvčata z Mydlovar, stříbro Lišov B a bronz Třísov.

Některé útoky můžete shlédnout ZDE
Ročník 2021
Chlumnodbehnuto   
Srubecsodbehnuto   
Lišovsodbehnuto   
Křenovicenodbehnuto   
Třebíns24.7.
Jaronices31.7.
Soběnovs14.8.
Budilovs21.8.
Mydlovarys11.9.
Třísovn12.9.
Přehled pořadí
MUŽI
1.Lišov A66
2.Žernovice59
3.Srubec43
4.Šipoun39
5.Ledenice38
6.Přísečná A35
   
ŽENY
1.Lišov B31
2.Ledenice30
3.Srubec20
Přihlášení
Jméno

HesloNejste členem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Reklama
Reklamní banner

Reklamní banner

Reklamní banner

Reklamní banner

Bison Sportswear


Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2021 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.