26. červenec 2021 07:33
Navigace
Domů
Pravidla JČHL
Rekordy JČHL
Pořadí
Fotoalbum
Ke stažení
Kontaktujte nás
Diskuze
Odkazy

Rezervace pořadí
Tipovací soutěž JČHL
Předchozí ročníky
Webmaster
..:: Glaster ::..
E-mail
glaster@jchl.cz

..:: tkanicka ::..
E-mail
tkanicka.v@seznam.cz
 
Heřmaneč 25.5. 2013

Images: hermanec.jpgPoslední květnový víkend si asi každý představí slunečný se skoro letními teplotami, ale chyba lávky, ten letošní byl spíše podzimní, chmurný a chvilkami i deštivý. To ovšem neodradilo dvacetpět mužských a deset ženských týmů přijet zabojovat ve druhé soutěži letošního ročníku, která se konala v Heřmaneči okres Jindřichův Hradec. Dráha zakončená sklopnými terči byla výborně připravená, zázemí tradičně také a tak nic nebránilo pár minut před půl druhou odstartovat mužskou kategorií.

Kategorie muži:

Jako první se skvěle představili kluci z Holašovic (ČB), kteří hned na začátek vysadili laťku hodně vysoko 18:53, druzí muži z Krasejovky (ČB) už takové štěstí neměli, pravý proudař byl krátký, neplatný pokus, podobný problém postihl i Křenovice A (ČB), už to vypadalo, že pravý proudař terč snese, ale praskla "béčková" hadice, neplatný pokus. Kluci z Lišov C (ČB) pěkných 19:86, na dráze je vystřídal domácí tým Heřmaneče (JH) a opět pravý proudař byl krátký, neplatný pokus. Skvělý výkon předvedli borci ze Srubce (ČB) čas se zastavil na hodnotě 18:75, mužům z Křenovic B nechtěl koš do kádě 20:88, rozdělovač z Markvarce (JH) se zdržel na spojích 24:33, muži z Krče (PI) vydřeli čas 20:82, smůlu měl na spojích rozdělovače i člen týmu z Jindřichovic (JH) nezapojené "béčko" znamenalo neplatný pokus, borci z Kájova (ČK) měli k čáře sestřiku daleko a bylo z toho 21:41. Kluci z Lišov A (ČB) šli pěkně, ale chtělo to sestříkout z první rány 19:82, jen o čtyři setinky horší výkon předvedl tým z Třísova (ČK) 19:86, další "devatenáctku" připsali na výsledkovou listinu muži z SDH Horky (JI) 19:41, se zapůjčeným strojníkem se na dráhu vydal tým z Českého Rudolce (JH), voda byla v hadicích ovšem pozdě 24:88, jeden z favoritů odpoledne, Dolní Němčice B (JI) měl také potíže s nasazením koše a tak vteřinky chyběli 20:59, jak by to mělo vypadat předvedl sedmnáctý tým na startu, muži ze Strmilova (JH) skvělých 18:81. Kluci z Chlum B (ČK) také dřeli, ale "osmnáctka" to bohužel nebyla 19:43, tu předvedli muži ze Želetavy (TR) 18:68, pravý proudař z SDH Budeč (JH) zdolával terč dlouho 20:79, opět pravý proud tentokráte z Chlumu u Třeboně (JH) zápolil se napojením proudnice 26:54, Dolní Němčice A také pěkný výkon 18:94, že na to stále mají předvedli borci ze Žďáru (JH), kteří dráhu prolítli a zakončili perfektním sestřikem v čase 18:17 a to jim stačilo na celkové vítězství. Klukům z Novosedel nad Nežárkou (JH) to nesedlo a trápili se i na terčích 25:77, kategorii uzavřeli mladíci z Lišov B (ČB), kteří měli pozdě vodu 21:40.
Vítězství si připsal Žďár před Holašovicemi a Želetavou.

Kategorie ženy:

V ženské kategorii se na dráhu jako první vrhly holky ze Chmelné (ČK), útok jim vyšel dobře, ale pravá proudařka špatně zasedla hadici a dlouho se jí nedařilo zacílit, 30:27, na pravé straně se nedařilo ani holkám z Mydlovar (ČB), vše klaplo dobře, ale závodnice si myslela, že má terč zdolaný i přesto, že tomu tak nebylo 22:80, "mamky" z Lišov A (ČB) držely trend a pravá proudařka měla na metu pěkný kus, 37:06, holky z Chlumu u Třeboně (JH) nenalily udeálně, levá proudařka trochu máchala po terči 27:18, děvčata ze Srubce (ČB) se zřejmě poučila z nezdarů kolegyň startujících před nimi a ani náhlý déšť ani ideální nasazení koše nezabránilo skvělému výkonu, který vyvrcholil v čase 20:94. Ten i s deštěm snášejícím se na dráhu chtěla překonat zkřehlá "Zlatíčka" Lišov B, ale opět pravý proud chtělo blíže k metě 24:69, snad ve špatné přípravě před startem byl zakopán pes u pokusu holek ze Zdešova (JH), kterým se nepodařilo spojit vedení správně a tak nedokončily, pozdní voda děvčat z Budeče (JH) znamenala čas 32:68, i děvčata z Nové Říše (JI) si na vodu počkala déle 27:03. Kategorii zakončila sedma z Češnovic (ČB), holky se trochu zdržely na spojích a na metu se nepodařilo dotáhnout 26:25.
Nejlépe se s chladným prostředím vypořádal tým Srubce před Mydlovary a Lišov B.

Muži finále:

Nejlepších šest mužských týmů se utkalo ve finále na dvě "B" o věcné ceny a všichni šli naplno. Jako první se představil tým z Holašovic a kluci vystřihli pěkných 15:86, druhý na startu je Srubec, ale prostříknul pravý proudař na čas 16:49, třetí v pořadí bojuje Želetava čas 16:59, za čtvrté startovní příčky do finále vtrhli Dolní Němčice A, ale chybí setinka na nejlepší čas, 15:87, pátý startuje Strmilov, ale nedaří se sestřik vlevo 18:14 a ani poslední Žďár na nejlepší čas nestačí 16:78.

SESTŘIH NĚKTERÝCH ÚTOKŮ NAJDETE ZDE A ZDE

SESTŘIH FINÁLOVÝCH ÚTOKŮ MUŽŮ ZDE

Ročník 2021
Chlumnodbehnuto   
Srubecsodbehnuto   
Lišovsodbehnuto   
Křenovicenodbehnuto   
Třebíns24.7.
Jaronices31.7.
Soběnovs14.8.
Budilovs21.8.
Mydlovarys11.9.
Třísovn12.9.
Přehled pořadí
MUŽI
1.Lišov A66
2.Žernovice59
3.Srubec43
4.Šipoun39
5.Ledenice38
6.Přísečná A35
   
ŽENY
1.Lišov B31
2.Ledenice30
3.Srubec20
Přihlášení
Jméno

HesloNejste členem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Reklama
Reklamní banner

Reklamní banner

Reklamní banner

Reklamní banner

Bison Sportswear


Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2021 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.