24. Leden 2022 01:02
Navigace
Domů
Pravidla JČHL
Rekordy JČHL
Pořadí
Fotoalbum
Ke stažení
Kontaktujte nás
Diskuze
Odkazy

Rezervace pořadí
Tipovací soutěž JČHL
Předchozí ročníky
Webmaster
..:: Glaster ::..
E-mail
glaster@jchl.cz

..:: tkanicka ::..
E-mail
tkanicka.v@seznam.cz
 
Kájov 4.8. 2012
Images: kajov2.jpgPrázdniny se překlopily do druhé poloviny a s nimi i letošní seriál ligy, který pokračoval v maratónu nástřikových soutěží v Kájově. Snad většina sborů si naplánovala cestu do podhůří Šumavy na knop a také většina dorazila na kájovské bojiště v čase začátku. Při lehce zpožděném úvodním nástupu se srovnalo startovní pořadí v němž figurovalo jednadvacet mužských a devět ženských družstev. Soutěž na průhledné nástřikové terče a časomíru HZS Č.Krumlov odstartovala kategorií muži těsně po půl druhé. Terén byl lehce podmáčený a disciplinovaností většiny družstev se jej podařilo udržet v dobrém stavu. Oproti minulé soutěži v Holubově bylo k vidění více povedených útoků dokončených v časech pod třicet vteřin, v ženské kategorii dokonce tři časy namačkané ve vteřině čtyřiadvacáté, za celé odpoledne jsme se dočkali i třech neplatných pokusů.

Kategorie muži:

První výstřel pana Dvořáka coby startéra si vyslechl tým mužů z Holašovic (ČB), kterým nevyšel nástřik levého terče 28:29, krátký byl pravý proudař ze Srubce (ČB) a s terčem se pral ještě déle 35:26, za to muži z Křenovic (ČB) už se vytáhli a útok dokončili v čase 26:29. Jako čtvrtí se do startovního pořadí rezervovali chlapi z Mydlovar (ČB) a předvedli pěkný útok, kterému chybělo jen dopilovat nástřik vpravo, 25:76, hned po nich na základnu složil náčiní zatím vedoucí tým letošního seriálu Chlum B (ČK), kterému se v posledních výkonech moc nedařilo a kluci chtěli smůlu konečně prolomit, útok sedl na výbornou, oba brkaři na metě, ale nástřik opět rozhodl, 27:88. Pravý proudař ze Chmelné (ČK) nemohl dlouho pořádně zacílit a terč plnil cmrndáním až za třicítku 32:39, s velkým poklidem a v domácím prostředí se k útoku připravili muži z Kájova (ČK) a sedlo jim to na výbornou, 25:41 stačilo na průběžnou první příčku, klukům z Třísova (ČK) se také v poslední době nedaří a nezadařilo se ani dnes, 35:35 a v celkovém pořadí třetí nula za sebou, levý proudař SDH Netřebice (ČK) nedal za běhu proudnici, ale kluci zabojovali 38:54. Další tým, kterému se letos nedaří je Lišov A (ČB), kluci šli pěkně na jistotu, ale zamotané "B" a pozdní nástřik terčů rozhodl 27:84, loňský vítěz, kmeti ze Sedlece (ČB) do toho také dali všechno, ale menší zdržení na spojích rozdělovače zdrželo celý výkon 26:48, hned v zápětí se potrápil s nástřikem terče pravý proudař Lišova B 27:12 a se smolnou třináctkou na startu si první neplatný pokus vybrali muži z Branišova (ČB). Šestici z Holubova (ČK) doplnil vypůjčený levý proudař z Třísova a nástřik mu sedl na výbornou, což se nedá říci o jeho kolegovi vpravo 29:87, mladíci z Chlum A (ČK) předvedli pěkný výkon, který bylo třeba pečetit lepším plněním terčů 29:80. Po dlouhé době se představil jak tým ze Slavošovic (ČB), na metu nástřiku však chyběl nějaký metr 31:24, tak i tým ze Žernovic (PT), který jako favorit soutěže nezklamal a kluci vystřihli skvělý útok zakončený slušným nástřikem 23:06. Kluci z Hosína (ČB) s vypůjčený borcem na rozdělovači táhli až daleko za třicítku 36:02, mladíci ze Zlivi (ČB) vyrazili na dráhu s vervou, ale pravý brkař při pokusu o potažení hadice upadl, než se srovnal k nástřiku zdržel se a bylo z toho až 30:74, třicítku střihl i předposlední tým v pořadí Brloh B (ČK) 30:57 a jako poslední se představil Lišov C, který svůj pokus dokončil v čase 27:66 a ve výsledném pořadí se posadil mezi své bratské týmy na šestou příčku.
Kategorii vyhráli Žernovice před domácím Kájovem a Mydlovary.

Kategorie ženy:

Ženskou část odpoledne odstartovaly holky z Třísova (ČK), nezapojená pravá hadice na rozdělovači plány na slušný čas zhatila 44:89, jako druhé si přišli vybrat smůlu děvčata ze Chmelné (ČK), vše sedlo dobře, ale při vytažení z kádě se poroučela prasklá savice, neplatný pokus. Jako třetí vyrazily na trať "mamky" z Lišov A (ČB), ale holkám na špici to nesedlo a moc se s terči mazlily 34:81. Na prkně je vystřídala děvčata z Mydlovar (ČB) a holky potvrdily, že když chtějí a jdou v klidu, umí 24:75. Ženy ze Srubce (ČB) si nevedly špatně, dokončily těsně za hranicí dvacetiosmi, ale koš zůstal v kádi a to se nesmí, neplatný pokus. Aniž by kdokoli tušil čekaly nás dva skvělé pokusy, první výkon předvedly holky ze Chmelné (ČK) skvělým nástřikem sundaly z průběžné první příčky holky z Mydlovar časem 24:66 a hned v zápětí "Zlatíčka" z Lišov B vystřihla ještě lepší výkon zakončený dokonce časem 24:31. Zbývala děvčata z Hosína (ČB), ale holkám se nedařilo dostat vodu do stroje, nakonec čas 37:57, odpoledne uzavřely holky z Češnovic (ČB) časem 30:07, který nakonec stačil na čtvrtou příčku.
Kategorii vyhrál Lišov B před Chmelnou a Mydlovary.
Ročník 2021
Chlumnodbehnuto   
Srubecsodbehnuto   
Lišovsodbehnuto   
Křenovicenodbehnuto   
Třebínsodbehnuto   
Jaronicesodbehnuto   
Soběnovsodbehnuto   
Budilovsodbehnuto   
Mydlovarysodbehnuto   
Třísovnodbehnuto   
Přehled pořadí
MUŽI
1.Žernovice154
2.Lišov A125
3.Šipoun116
4.Jaronice110
5.Srubec104
6.Benešova Hora90
   
ŽENY
1.Lišov B60
2.Ledenice47
3.Srubec47
Přihlášení
Jméno

HesloNejste členem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Reklama
Reklamní banner

Reklamní banner

Reklamní banner

Reklamní banner

Bison Sportswear


Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2022 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.