Třísov 16.6. 2013
Přidal/a tkanicka dne 16. červen 2013 18:00
news: trisov.jpgPrvní letošní nástřiková soutěž byla díky počasí přesunuta o dva týdny a veškerá snaha pořadatelů byla odměněna pěkným slunečným odpolednem, které přineslo skvělé výkony. Do soutěže se přihlásilo dvanáct ženských týmů a dvacetpět mančaftů mužských. Tradičně se startovalo na přeskáčku na dvě nezávislé časomíry. Díky disciplinovanosti soutěžících se vše podařilo zvládnout za necelé čtyři hodiny. Dění na závodní dráze bylo přenášeno online a díky tomu jsou k dispozici videa všech útoků.
Novinka
news: trisov.jpgPrvní letošní nástřiková soutěž byla díky počasí přesunuta o dva týdny a veškerá snaha pořadatelů byla odměněna pěkným slunečným odpolednem, které přineslo skvělé výkony. Do soutěže se přihlásilo dvanáct ženských týmů a dvacetpět mančaftů mužských. Tradičně se startovalo na přeskáčku na dvě nezávislé časomíry. Díky disciplinovanosti soutěžících se vše podařilo zvládnout za necelé čtyři hodiny. Dění na závodní dráze bylo přenášeno online a díky tomu jsou k dispozici videa všech útoků.

Kategorie muži:

Jako první se na prkno připravil tým z Holašovic (ČB), který je v průběžném vedení letošního ročníku, bohužel pravý proudař upadl a bylo z toho až 37:81, po dvou neplatných pokusech v předchozích konfrontacích si chuť spravili kluci z Křenovic A (ČB), kteří předvedli výborný výkon a hlavně bleskový nástřik obou terčů, 22:85, borci z Netřebic (ČK) měli také pěkně našlápnuto, pravý proudař ovšem nezapojil proudnici za běhu, i když se snažil a nakonec jí dal, skončil za čárou nástřiku neplatný pokus, domácí tým Třísova se vytáhl také slušným útokem, levý proudař zápolil s tlakem v hadici a trvalo déle než správně zacílil, 24:29. Další nezapojená proudnice na pravé straně v podání Křenovic B a další neplatný pokus, podobně se nevedlo na levé straně i závodníkovi z Brloh A, nespojenou proudnici se ale nasadit povedlo, výsledný čas 41:56, kluci z Velešína (ČK) měli také smůlu, nejprve koš na zemi a následně se stroji nechtělo pracovat, nakonec byl přemluven a výsledkem je 38:26. Tým SDH Šipoun (PT) dlouho zápolil s terči, 26:23, smůla stála i při strojníkovi ze Srubce (ČB), který nestihl spoje a s hadicí mu kolega uprchl, neplatný pokus, muži z Lišov A (ČB) se vrhli na dráhu s vervou, útok se povedl na výbornou, ale selhala časomíra a nebyl k dispozici výsledný čas, při opakovaném pokusu to zadrhlo při plnění levého terče 29:82, pro změnu opět závada na stroji tentokrát tým Dolní Dvořiště A (ČK) a utržený plyn, neplatný pokus, po delší době skvělý výkon předvedli borci ze Sedlece (ČB) pěkných 24:15, mužům z Dolního Dvořiště B nejprve nechtěl koš do kádě a slabší stroj znamenal až 38:70. Druhou polovinu kategorie odstartovali kluci z Brloh B (ČK) koště na levém proudu a čas 37:40, další "čtyřiadvacítku" s dvěma nulami na konci vystřihli muži z Chlum B (ČK) 24:00, sousední sbor z Holubova (ČK) měl potíže na rozdělovači a nakonec i na pravém proudu, kde závodník nazapojil z první, navíc chyběl nějaký metr čas 37:83, kluci z Chlum A (ČK) mají také natrénováno, jen sestřik terčů chce ještě dopilovat 26:18, letošní první účast si odbyl i smíšený tým ze Chmelné (ČK) a opět dlouhé zdolávání terče 34:49, pravý proudař z Krče (PI) nasadil proudnici za sekundu dvanáct, delší dobu mířil na terč a nakonec zdolal terč skoro stejně jako jeho kolega vlevo 27:38, muži z Plešovic (ČK) zápolili z větrem na terčích 29:28, taktéž kluci z SDH Zliv (ČB) 28:51, pěkný výkon předvedl tým Lišov C, strojník to měl na spojích akorát, ale nakonec se povedlo rychle nastříkat, 25:09. Ulitý start vrátil borce z Přísečné (ČK) a zdolat terče se dlouho nedařilo 28:24, pravý proudař ze Žabovřesk (ČB) přeběhl metu nástřiku a byl tu další neplatný pokus, kategorii završili muži z Pořešína (ČK) časem 25:50.
První místo
brali borci z Křenovic A před Chlum B a Sedlecem.

Kategorie ženy:

Zápolení žen odstartovaly holky ze Srubce (ČB), bohužel síla v hadici přemohla levou proudařku a nástřik se tak protáhl až do 34:90, děvčata z Mydlovar (ČB) si nevedla špatně, ale chtělo to zabrat na levém terči 26:60, domácím holkám Třísov chyběl kousek na metu 28:93, levá proudařka z Besednice (ČK) upustila žezlo, se zvednutím a popotahováním jí pomáhala béčkařka tak vehementně, že jí sáhla na proudnici a to se holky nesmí, neplatný pokus, tým děvčat ze Chmelné (ČK) zápolil s plněním terčů, 31:00, "mamky" z Lišov A (ČB) na jistotu jako vždy a pěkných 26:15, po vystřídání s muži na základně tým Lišov B, i přesto, že vpravo to bylo nekompromisní, výsledný čas "Zlatíčkům" na maminy nestačil, 26:44. Ženy z Dolního Dvořiště (ČK) s problémy na spojích rozdělovače a následná zrádnost terčů znamená čas 35:17, holky z Chlumu (ČK) byly krátký na pravém terči 33:82, děvčatům z Holubova to sedlo ideálně a výkon dokončený časem 26:10 byl nakonec i tím nejlepším v ženské kategorii. Překonat se je nepovedlo ani holkám z Češnovic (ČB) ,které byly krátké vpravo 28:31, ani děvčatům z Netřebic (ČK), která díky nenatočenému koši po vyjmutí z kádě zůstala s neplatným pokusem.
Vítězství připadlo děvčatům z Holubova před Lišov A a Lišov B.

Tabulky s výsledky doplněné o sestříhaná videa z online přenosu najdete zde.