Holubov 31.7.2010
Přidal/a tkanicka dne 01. srpen 2010 12:22

HolubovPo měsíční přestávce se liga opět vrátila do správných obrátek a tak se na holubovské návsi rozpoutal boj o body v lize. Soutěže se zůčastnilo jedenáct mužských družstev a oproti předchozím kolům slušných osm družstev žen, převážně z Českokrumlovského okresu. Tradičně dvoukolová soutěž tedy mohla jednoznačně začít.


Novinka
HolubovPo měsíční přestávce se liga opět vrátila do správných obrátek a tak se na holubovské návsi rozpoutal boj o body v lize. Soutěže se zůčastnilo jedenáct mužských družstev a oproti předchozím kolům slušných osm družstev žen, převážně z Českokrumlovského okresu. Tradičně dvoukolová soutěž tedy mohla jednoznačně začít.

Kategorie muži

Soutěž odstartovali muži ze Sedlece (ČB) neplatným pokusem, následovala Chmelná (ČK) a domácí tým Holubova (ČK). Oba předvedené útoky nebyly povedené a časy nepokořily hranici třiceti sekund. Pod třicet se podařilo zaběhnout až chlapcům z Chlumu B (ČK) nástřikové terče se rozsvítili v čase 29:59. Na zcela novou základnu složili svou výzbroj chlapy z Kájov A (ČK), ani jim to nevyšlo a čas 42:67 nebyl podle jejich představ. Vedení soutěže se z šesté startovní příčky ujali muži z Mydlovar (ČB) s časem 27:14. Hned po nich předvedli svou připravenost pánové z Netřebic (ČK) slušný útok dokončený v čase 27:95 je posadil na průběžně druhou příčku prvního kola. Ani pánové z Lišov A (ČB) neměli štěstí a svůj první pokus dokončili časem 28:49, stejně tak Lišov C (ČB) nepředvedl výkon podle představ a čas 32:95 nestačil na přední příčky. Muži z Třísova (ČK)  všem předvedli nejlepší útok prvního kola a časem 24:02 toto kolo vyhráli. Na startu se premiérově ukázal tým mužů z Besednice (ČK), svůj první útok dokončili časem 44:24, ale pokus byl nakonec neplatný.
Druhou sérii odstartoval opět Sedlec (ČB), tentokráte to už vyšlo, čas 26:35 věštil lepší výkony v tomto kole. To ovšem vyvrátili muži Chmelná (ČK), neplatný pokus. Domácí tým Holubova (ČK) si své zaváhání v prvním kole napravil povedeným útokem a časem 25:63 se ujal vedení v druhém kole. Přišly na řadu další nepovedené výkony Kájova A (ČK) a Mydlovar (ČB) oba týmy skončily s časy přes třicet sekund. Smůlu prorazili muži Lišov A (ČB) a kvalitním výkonem v čase 25:42 druhé kolo vyhráli.

Kategorie ženy

Start
ovní příčku číslo jedna si vylosovaly ženy z Třísova (ČK) a stejně jako v mužské kategorii odstartovaly neplatným pokusem. Děvčatům z Kájova (ČK) se výkon povedl, čas 29:67 překonaly ženy Lišov A (ČB) časem 28:38. Premiérově se představily jak ženy z Besednice (ČK) čas 41:47, tak ženy Chmelná (ČK), které předvedly pěkný výkon zakončený časem 31:37. Boj o první příčku opět vypukl mezi Lišov A (ČB) a Lišov B (ČB), zlatíčkům Lišov B to ovšem nevyšlo a čas 29:25 na jejich maminky nestačil. První kolo vyhrály ženy Lišov A (ČB) před Lišov B (ČB) třetí příčka patřila ženám z Kájova (ČK).
Ve druhém kole si polepšily ženy z Třísova (ČK) svůj neplatný pokus z prvního kola napravily časem 31:09, pohoršily si ženy z Kájova s nepovedeným nástřikem až čas 35:22. Smolný den měla děvčata z Frymburka (ČK), která oba své pokusy nedokončila. Souboj maminky versus dcery se ve druhém kole spravedlivě otočil a zlatíčka z Lišov B (ČB) to tentokrát mamkám nandala těsným časem 27:56. Druhé kolo vyhrála děvčata z Lišov B (ČB) před Lišov A (ČB), bronz získaly ženy z Třísova (ČK).