Kájov 4.8. 2012
Přidal/a tkanicka dne 05. srpen 2012 13:39
Images: kajov2.jpgPrázdniny se překlopily do druhé poloviny a s nimi i letošní seriál ligy, který pokračoval v maratónu nástřikových soutěží v Kájově. Snad většina sborů si naplánovalo cestu do podhůří Šumavy na knop a také většina dorazila na kájovské bojiště v čase začátku. Při lehce zpožděném úvodním nástupu se srovnalo startovní pořadí v němž figurovalo jednadvacet mužských a devět ženských družstev. Soutěž na průhledné nástřikové terče a časomíru HZS Č.Krumlov odstartovala kategorií muži těsně po půl druhé. Terén byl lehce podmáčený a disciplinovaností většiny družstev se jej podařilo udržet v dobrém stavu. Oproti minulé soutěži v Holubově bylo k vidění více povedených útoků dokončených v časech pod třicet vteřin, v ženské kategorii dokonce tři časy namačkané ve vteřině čtyřiadvacáté, za celé odpoledne jsme se dočkali i třech neplatných pokusů.
Novinka
Images: kajov2.jpgPrázdniny se překlopily do druhé poloviny a s nimi i letošní seriál ligy, který pokračoval v maratónu nástřikových soutěží v Kájově. Snad většina sborů si naplánovala cestu do podhůří Šumavy na knop a také většina dorazila na kájovské bojiště v čase začátku. Při lehce zpožděném úvodním nástupu se srovnalo startovní pořadí v němž figurovalo jednadvacet mužských a devět ženských družstev. Soutěž na průhledné nástřikové terče a časomíru HZS Č.Krumlov odstartovala kategorií muži těsně po půl druhé. Terén byl lehce podmáčený a disciplinovaností většiny družstev se jej podařilo udržet v dobrém stavu. Oproti minulé soutěži v Holubově bylo k vidění více povedených útoků dokončených v časech pod třicet vteřin, v ženské kategorii dokonce tři časy namačkané ve vteřině čtyřiadvacáté, za celé odpoledne jsme se dočkali i třech neplatných pokusů.

Kategorie muži:

První výstřel pana Dvořáka coby startéra si vyslechl tým mužů z Holašovic (ČB), kterým nevyšel nástřik levého terče 28:29, krátký byl pravý proudař ze Srubce (ČB) a s terčem se pral ještě déle 35:26, za to muži z Křenovic (ČB) už se vytáhli a útok dokončili v čase 26:29. Jako čtvrtí se do startovního pořadí rezervovali chlapi z Mydlovar (ČB) a předvedli pěkný útok, kterému chybělo jen dopilovat nástřik vpravo, 25:76, hned po nich na základnu složil náčiní zatím vedoucí tým letošního seriálu Chlum B (ČK), kterému se v posledních výkonech moc nedařilo a kluci chtěli smůlu konečně prolomit, útok sedl na výbornou, oba brkaři na metě, ale nástřik opět rozhodl, 27:88. Pravý proudař ze Chmelné (ČK) nemohl dlouho pořádně zacílit a terč plnil cmrndáním až za třicítku 32:39, s velkým poklidem a v domácím prostředí se k útoku připravili muži z Kájova (ČK) a sedlo jim to na výbornou, 25:41 stačilo na průběžnou první příčku, klukům z Třísova (ČK) se také v poslední době nedaří a nezadařilo se ani dnes, 35:35 a v celkovém pořadí třetí nula za sebou, levý proudař SDH Netřebice (ČK) nedal za běhu proudnici, ale kluci zabojovali 38:54. Další tým, kterému se letos nedaří je Lišov A (ČB), kluci šli pěkně na jistotu, ale zamotané "B" a pozdní nástřik terčů rozhodl 27:84, loňský vítěz, kmeti ze Sedlece (ČB) do toho také dali všechno, ale menší zdržení na spojích rozdělovače zdrželo celý výkon 26:48, hned v zápětí se potrápil s nástřikem terče pravý proudař Lišova B 27:12 a se smolnou třináctkou na startu si první neplatný pokus vybrali muži z Branišova (ČB). Šestici z Holubova (ČK) doplnil vypůjčený levý proudař z Třísova a nástřik mu sedl na výbornou, což se nedá říci o jeho kolegovi vpravo 29:87, mladíci z Chlum A (ČK) předvedli pěkný výkon, který bylo třeba pečetit lepším plněním terčů 29:80. Po dlouhé době se představil jak tým ze Slavošovic (ČB), na metu nástřiku však chyběl nějaký metr 31:24, tak i tým ze Žernovic (PT), který jako favorit soutěže nezklamal a kluci vystřihli skvělý útok zakončený slušným nástřikem 23:06. Kluci z Hosína (ČB) s vypůjčený borcem na rozdělovači táhli až daleko za třicítku 36:02, mladíci ze Zlivi (ČB) vyrazili na dráhu s vervou, ale pravý brkař při pokusu o potažení hadice upadl, než se srovnal k nástřiku zdržel se a bylo z toho až 30:74, třicítku střihl i předposlední tým v pořadí Brloh B (ČK) 30:57 a jako poslední se představil Lišov C, který svůj pokus dokončil v čase 27:66 a ve výsledném pořadí se posadil mezi své bratské týmy na šestou příčku.
Kategorii vyhráli Žernovice před domácím Kájovem a Mydlovary.

Kategorie ženy:

Ženskou část odpoledne odstartovaly holky z Třísova (ČK), nezapojená pravá hadice na rozdělovači plány na slušný čas zhatila 44:89, jako druhé si přišli vybrat smůlu děvčata ze Chmelné (ČK), vše sedlo dobře, ale při vytažení z kádě se poroučela prasklá savice, neplatný pokus. Jako třetí vyrazily na trať "mamky" z Lišov A (ČB), ale holkám na špici to nesedlo a moc se s terči mazlily 34:81. Na prkně je vystřídala děvčata z Mydlovar (ČB) a holky potvrdily, že když chtějí a jdou v klidu, umí 24:75. Ženy ze Srubce (ČB) si nevedly špatně, dokončily těsně za hranicí dvacetiosmi, ale koš zůstal v kádi a to se nesmí, neplatný pokus. Aniž by kdokoli tušil čekaly nás dva skvělé pokusy, první výkon předvedly holky ze Chmelné (ČK) skvělým nástřikem sundaly z průběžné první příčky holky z Mydlovar časem 24:66 a hned v zápětí "Zlatíčka" z Lišov B vystřihla ještě lepší výkon zakončený dokonce časem 24:31. Zbývala děvčata z Hosína (ČB), ale holkám se nedařilo dostat vodu do stroje, nakonec čas 37:57, odpoledne uzavřely holky z Češnovic (ČB) časem 30:07, který nakonec stačil na čtvrtou příčku.
Kategorii vyhrál Lišov B před Chmelnou a Mydlovary.