Chlum u Křemže 5.6.2010
Přidal/a tkanicka dne 06. červen 2010 21:42
news: chlum10.jpgRok uplynul jako voda a všichni jsme se opět sešli v areálu zemědělského družstva Chlum u Křemže na letošním v pořadí třetím klání v seriálu ligy. Soutěž na "čerstvé" nástřikové terče SDH Chmelná mohla za dunění reproduktorů a krásného počasí bez problémů začít. Zasoupeřit letos přijelo celkem sedmnáct družstev mužů a čtyři družstva žen.I přes tento počet se soutěž konala dvoukolově.
Novinka
news: chlum10.jpgRok uplynul jako voda a všichni jsme se opět sešli v areálu zemědělského družstva Chlum u Křemže na letošním v pořadí třetím klání v seriálu ligy. Soutěž na "čerstvé" nástřikové terče SDH Chmelná mohla za dunění reproduktorů a krásného počasí bez problémů začít. Zasoupeřit letos přijelo celkem sedmnáct družstev mužů a čtyři družstva žen. I přes tento počet se soutěž konala dvoukolově.

Kategorie muži

Po tradičním losování startovního pořadí se rozběhla obě kola soutěže mužů. Na začátek byly vidět slabší výkony, kterým odpovídaly i dosažené časy na hranici třiceti sekund. Až v polovině prvního kola přemohli časomíru muži z Lišov C (ČB), kteří dosáhli pěkného času 23:54. Netrvalo ovšem dlouho a borci z SDH Kalenice (ST) přitvrdili ještě více a svůj pokus dokončili v krásném čase 22:65, který jim stačil na vítězství v prvním kole.
Druhé kolo, které okamžitě navázalo na kolo první už bylo z pohledu dosažených časů příznivější. Hned na začátek muži z Drachkova (ST) nasadili laťku na čas 23:19, který atakoval Kájov A (ČK) s časem 23:62 a Mydlovary (ČB) 23:65, ovšem tento čas překonali až muži z Třísova (ČK) povedeným nástřikem v čase 23:13 a s tímto časem druhé kolo vyhráli.
Během obou kol bylo k viděním i několik rekordních nástřiků, které někteří proudaři stihli ve dvacátéprvní vteřině. V celkovém hodnocení, kde se počítal lepší čas z obou kol zvítězili borci z SDH Kalenice (ST) před SDH Třísov (ČK) a třetí příčku vybojovali muži z SDH Drachkov (ST).

Kategorie ženy

Soutěže žen v Chlumu se zůčastnily tradiční čtyři týmy, které se vší silou praly o body v celkovém hodnocení Jihočeské ligy. Ženy Třísov (ČK), tradičně s přetlakovým ventilem odstartovaly z první příčky a svůj první pokus dokončily v čase 26:74, který byl i vítězným časem prvního kola ženské soutěže. Smůla se nalepila na paty ženám z Lišov A (ČB), první pokus nevyšel a čas se zastavil až na čísle 35:74 a v prvním kole to bylo poslední místo. Pěkný útok předvedla děvčata z Kájova (ČK), čas rovných 27:00 stačil pouze na druhé místo v prvním kole.
Ve druhém kole si chtěli všechny družstva své časy vylepšit, ale povedlo se to pouze ženám z Mydlovar (ČB), které si polepšily o více než šest sekund a tak časem 27:74 druhé kolo vyhrály. Ženám z Lišova A (ČB) zhatil druhý pokus problém na pravém proudu, který proudařka upustila. V celkovém hodnocení zvítězily ženy z Třísova (ČK), druhé skončily ženy Kájov (ČK), třetí dámy z Mydlovar (ČB)