Kájov 3.8. 2019
Přidal/a tkanicka dne 03. srpen 2019 12:36

Obrázky novinek: kajov19.jpgPo sklopkových zápoleních přichází tradiční nástřiková soutěž v Kájově. Půl hodiny před zahájením soutěže dost silně prší, ale nakonec se počasí na čas umoudří a jednadvacet mužských a devět ženských družstev může bojovat o body do celkového pořadí letošního ročníku. Tradiční nástřiky HZS Český Krumlov dnes vystřídají také průhledné terče s časomírou SDH Lišov. Do desátého útoku v mužské kategorii počasí vydrželo, pak se opět vrátil déšť, který střídavě ustával a zase se vracel až do konce soutěže samotné. V mužské kategorii padl jeden čas za devatenáct a ten se zapíše do rekordů ligy, dvě jednadvacítky a čtyři neplatné pokusy z nichž byl jeden přešlap a dva nenatočené koše, ženy vystřihly jednu jednadvacítku, jeden čas za dvaadvacet a také si jeden tým připsal nenatočený koš. V celkovém pořadí mužů upevnil vedení tým Žernovic, v ženách probíhá v pořadí čoro moro, minule spadnuvší Ledenice vyskakují na druhou příčku po bok Žernovic, se kterými mají stejně bodů, v čele se drží Srubec o čtyři bodíky a pohorší si Holubov a Hrdějovice B, v této kategorii lze očekávat litý boj do posledního útoku.


Novinka

Obrázky novinek: kajov19.jpgPo sklopkových zápoleních přichází tradiční nástřiková soutěž v Kájově. Půl hodiny před zahájením soutěže dost silně prší, ale nakonec se počasí na čas umoudří a jednadvacet mužských a devět ženských družstev může bojovat o body do celkového pořadí letošního ročníku. Tradiční nástřiky HZS Český Krumlov dnes vystřídají také průhledné terče s časomírou SDH Lišov. Do desátého útoku v mužské kategorii počasí vydrželo, pak se opět vrátil déšť, který střídavě ustával a zase se vracel až do konce soutěže samotné. V mužské kategorii padl jeden čas za devatenáct a ten se zapíše do rekordů ligy, dvě jednadvacítky a čtyři neplatné pokusy z nichž byl jeden přešlap a dva nenatočené koše, ženy vystřihly jednu jednadvacítku, jeden čas za dvaadvacet a také si jeden tým připsal nenatočený koš. V celkovém pořadí mužů upevnil vedení tým Žernovic, v ženách probíhá v pořadí čoro moro, minule spadnuvší Ledenice vyskakují na druhou příčku po boku Žernovic, se kterými mají stejně bodů, v čele se drží Srubec o čtyři bodíky a pohorší si Holubov a Hrdějovice B, v této kategorii lze očekávat litý boj do posledního útoku.

Kategorie muži:

Kvůli počasí je nástup posusunutý o deset minut, krátce před půl druhou startuje první tým, kterým je Třísov levý proudař plní terč do času 25:00, druhý běží domácí Kájov, opět trápení s levým terčem, 26:52, kluci z Netřebic se s terči nemažou, 21:90, za to Srubec ano, dlouhý nástřik a čas 24:13, pravý terč déle trvá Chlumu B, 22:36, levý proudař z Milenovic stříká nad otvor v terči, bohužel kluci připisují neplatný pokus, nenatočený koš, neplatný pokus má i Holubov, pravý proudař měl opřenou proudnici o čáru nástřiku, která je nedotknutelná, do třetice neplatný pokus, Přísečná A nenatočený koš po vytažení savice z kádě, déle plní terče také Slavošovice, 24:42, levý proudař z Ledenic toho asi moc neviděl, jeho čas se zastavil na hodnotě 28:89, kluky z Brloha doprovází při útoku blesky, hromy a déšť, levý proudař je krátký a nedaří se dokončit, neplatný pokus, za prudkého deště se rozhodne běžet Soběnov, pravý proudař plní do času 26:47, po jejich útoku je soutěž přerušena, po zhruba deseti minutách se vracíme k mužské kategorii a útoku Lišova A, který zastavuje čas na hodnotě 24:17, borci z Tálína vystřihnou parádních 21:73 a jdou do vedení, pravé brko z Plešovic mělo kus na metu, přesto se povedlo dokončit, 23:47, hodně nahoru míří svůj proud závodník vpravo z týmu Benešova Hora, 32:96, fenomenální nástřik předvedou Žernovice, 19:86 a budou se přepisovat rekordy, 22:08 je slušný výkon v podání kluků z Krče, košařku a béčkařku obsahuje sedma z Přídolí, pravý proudař se s terčem pere do 34:44, předposlední v kategorii vybíhá na dráhu Třebín - Lipí a do výsledků zapisuje 27:23, posledním želízkem v ohni jsou Vlkovice, problémy na koši a výsledný čas 23:21.

Deštivou soutěž nejlépe zvládli Žernovice před Tálínem a Netřebicemi.

Kategorie ženy:

Holky z Chlumu nemají natočený koš po vytažení savice z kádě, neplatný pokus, "Mamky" Lišov A nemají na rozdělovači napojené levé céčko, ale bojují, 33:71, zase se rozpršelo akorát na útok děvčat z Holubova, která si musela zapůjčit mašinu z Netřebic, také problém na rozdělovači, nezapojené pravé céčko, 31:12, dvakrát do kádě musejí "Bizonky" Hrdějovice B napoprvé se nabrat nepovedlo, 40:03, nejlépe zatím vychází útok holkám ze Žernovic, škoda delšího nástřiku vpravo, 22:54, "Zlatíčka" Lišov B se mažou s terči, 27:87, levý terč déle plní holky za Srubce, 23:83, levá proudařka z Mydlovar je krátká, 31:39, na závěr se předvedou holky z Ledenic a není co dodat, bleskový nástřik vlevo, 19:18, vpravo vynikajících 21:86 a i tento čas se zapíše jako druhý nejlepší v rekordech ligy.

Vítězí Ledenice před Žernovicemi a Srubcem.

#20sezonjchl

SESTŘIH ÚTOKŮ MŮŽETE PROHLÉDNOUT TADY

FOTOGRAFIE ZE SOUTĚŽE NAJDETE TADY