Lišov 22.5.2010
Přidal/a tkanicka dne 22. květen 2010 19:46

news: lisov.jpgDruhým kolem pokračovala Jihočeská hasičská liga na skvěle připraveném hřišti v Lišově. Nebýt dlouhodobě deštivého počasí, povrch by byl určitě ještě lepší. Soutěž probíhala ve dvou kategoriích,kategorie A dle pravidel JČHL a kategorie B dle pravidel požárního sportu. Své výkony přijelo předvést 19 družstev mužů a 8 družstev žen.


Novinka

news: lisov.jpgDruhým kolem pokračovala Jihočeská hasičská liga na skvěle připraveném hřišti v Lišově. Nebýt dlouhodobě deštivého počasí, povrch by byl určitě ještě lepší. Soutěž probíhala ve dvou kategoriích, kategorie A dle pravidel JČHL a kategorie B dle pravidel požárního sportu. Své výkony přijelo předvést 19 družstev mužů a 8 družstev žen. V kategorii A startovalo dvanáct týmů mužů a pět týmů žen.

Kategorie muži A

Po tradičním losování jako první odstartovalo družstvo borců ze šumavských Žernovic (PT), kteří ukázali, že přijeli opět skvěle připraveni a svým výkonem zakončeným časem 18:80 celou soutěž i vyhráli. Skvělé výkony předvedlo hned několik týmů, někteří zaváhali v koncovce. Muži z Holubova (ČK) sahali po skvělém čase, ale problém na levém proudu zapříčinil až čas 26:84 (19:18P), který se propadl až na 11.místo. Skvěle si vedli mladíci z Lišovského céčka (ČB), časomíra se jim zastavila těsně pod hranicí devatenácti sekund na čase 18:97 což stačilo na druhou příčku, hranici devatenácti sekund atakoval i výkon mužů z Mydlovar (ČB), ale nakonec jim k získání bronzového poháru postačil čas 19:76. Celkového průběžného pořadí se tedy ujalo družstvo mužů z Lišova A před týmem z Mydlovar.

Kategorie muži B

V této kategorii soutěžila družstva většinou z okresu České Budějovice, ale byly k vidění i výkony týmů z jiných okresů. Po dlouhé době se na soutěži ukázalo mužstvo Hosína (ČB), jejich výkon zakončený v čase 24:70 jim vynesl bronzovou příčku, skvěle si počínali borci z Holašovic (ČB) čas 23:32 a druhé místo. Kategorii B vyhráli muži z Jaronic (ČB), kteří na široké hadice dosáhli času 22:08.

Kategorie ženy A

V ženské kategorii na úzké sportovní hadice se utkalo pět týmů, skvěle opět zaběhla děvčata z Kájova (ČK) čas 24:50 stačil na třetí příčku, na paty jim šlapaly ženy z Třísova (ČK), které běhají z bezpečnostních důvodů s omezovačem na stroji. I tak dokončily časem 24:67, čtvrté místo.Žernovické (PT) ženy startovaly poslední v pořadí se zapůjčenou závodnicí a dokončily v čase 25:78. Boj o první dva stupínky vítězů proběhl mezi dvěma lišovskými týmy žen. První na start šly "mamky" z Lišov A,  skvělý výkon pokazil problém na levém proudu, takže čas 22:03 (18:66P) stačil na druhé místo. "Dcery" z Lišov B (ČB) dokázaly, že umí a musí se s nimy na soutěžích v budoucnu počítat, tradičně povedený výkon s časem 18:77 je postavil na stupeň nejvyšší nejen v této soutěži, ale i v průběžném pořadí seriálu před děvčaty z Kájova na druhém místě.

Kategorie ženy B

Se širokými hadicemi v kategorii B se na start postavila tři družstva žen,všechna z českobudějovického okresu. Bojovnice z Češnovic dokončili svůj pokus časem 29:24 a odvezli si první místo v této kategorii. Stejně jako u mužů se po dlouhé době na soutěži představil i nový tým žen z Hosína. Děvčata odstartovala přesně v čase, kdy v Kolíně nad Rýnem odstartoval svůj vítězný nájezd Jan Marek v semifinále hokejového mistrovství světa a tak snad jen to, že všechno štěstí bylo právě tam zapříčinilo, že levá proudařka přeběhla a tudíž byl pokus neplatný. Odměnou bylo třetí místo v kategorii B.Druhou příčku vybojovaly ženy ze Štěpánovic (ČB) s časem 31:09.

Celkové pořadí obou kategorií dohromady

Celkové hodnocení soutěže, tedy obě kategorie dohromady, se už výrazně nezměnilo oproti pořadí v kategorii A, nejhůře dopadl asi Holubov, který se propadl o tři příčky, Chlum B o dvě, díky čemuž přišli o body v celkovém hodnocení ligy. V ženské kategorii ke změnám nedošlo vůbec.

V sekci "Ke stažení" jsou dostupné obě varianty výsledkových listin.