Sedlec 3.9.2011
Přidal/a tkanicka dne 04. září 2011 16:06

Images: sedlec.jpgPo menší pauze se první zářijovou sobotu pokračovalo v seriálu ligy na rozžhavené asfaltové dráze v Sedleci. Stejně jako asfalt bylo nažhaveno i deset družstev žen a patnáct týmů mužů. Odpoledne slibovalo pěkné výkony s ještě lepšími časy, jak je na této dráze zvykem, bohužel došlo i na dostatečný počet neplatných pokusů. Soutěž proběhla na sklopné terče a časomíru SDH Sedlec.


Novinka
Images: sedlec.jpgPo menší pauze se první zářijovou sobotu pokračovalo v seriálu ligy na rozžhavené asfaltové dráze v Sedleci. Stejně jako asfalt bylo nažhaveno i deset družstev žen a patnáct týmů mužů. Odpoledne slibovalo pěkné výkony s ještě lepšími časy, jak je na této dráze zvykem, bohužel došlo i na dostatečný počet neplatných pokusů. Soutěž proběhla na sklopné terče a časomíru SDH Sedlec.

Kategorie muži

Jako první svou výzbroj na základně urovnal tým mužů ze Chmelné (ČK), následně svůj výkon zakončili v čase 20:21, jako druzí a v letošní premiéře nastoupili Benga Boys z Krtel (ČB), poklidný útok se setřikem v čase 23:46. Na správnou teplotu rozžhavil nejen povrch dráhy, ale i diváky a ostatní týmy vynikající výkon nabuzených domácích borců SDH Sedlec (ČB), k jejich akci nebylo krom potlesku potřeba nic dodávat 18:11. Ještě potlesk neutichl a už nastal znova, tentokráte za skvělý útok chlapců z Chlum B (ČK), čas 18:63. S časem pod dvacet svůj pokus dokončili i hosté z SDH Počenice (KM), se zapůjčeným brkařem pěkných 19:27, skvěle našlápnuto měl i lídr kategorie tým Lišova A (ČB), bohužel prostřik na pravém terči, kde zjevně došlo na změnu v klasickém složení, znamenal čas 19:28. Dalším premiérovým týmem v sezóně byly chlapy z SDH Jetětice (PI), našlápnuto měly slušně ovšem nezapojené levé "céčko" na rozdělovači poslalo akci do série neplatných pokusů. Druhý neplatný pokus si připsal v zápětí tým Holašovic (ČB), hned po výstřiku ulítla hadice ze stroje, jako třetí v sérii si smůlu vybraly i chlapy z Todně (ČB) nejprve se zasekl na základně rozdělovač, kterému následně utekl pravý proudař s hadicí a ikdyž se podařilo spojit, vzdálenost k sestřiku byla velká. Sérii smolných neplatných pokusů zakončil viditelně nervózní tým z Holubova (ČK) se stejným problémem, nezapojený rozdělovač. S jedenáctkou na startu muži z Mydlovar (ČB) rozběhli pěkný útok, menšímu zaváhání béčkaře pomohlo štěstí na sestřiku z větší dálky, čas 18:75 hned v zápětí těsně překonal tým z Jaronic (ČB) 18:74. Smůla s rozdělovačem postihla i výkon Třísova (ČK), chlapy zabojovaly a dokončily v čase 30:75. Na pěkný výkon si našlápli borci z Křenovic (ČB), pravý proudař lehce prostříkal, čas 19:26 těsně překonal výsledek Lišova A. Mezi tyto časy se v zápětí posadil se svým umem tým chlapců z Lišov C, i přes zaváhání na koši pěkných 19:27.
Kategorii vyhráli domácí SDH Sedlec před Chlum B a Jaronicemi

Kategorie ženy

Tentokrát odstartovaly soutěž žen mamky z Lišov A (ČB) a tradičním výkonem na jistotu vhodily ručník do ringu časem 19:43. Jejich pohodu se nervózně rozhodly překonat holky z Mydlovar, daly si záležet a už to vypadalo na skvělý čas, bohužel pravá proudařka neudržela žezlo a bylo z toho až 25:50, ke zdvižení vhozeného ručníku si základnu připravila "Zlatíčka" z Lišov B a povedlo se, pěkný útok zakončený časem 19:14 byl poslední dnešní výkon pod dvacet. Děvčata z Holubova (ČK) začala běhat od letošní šesté soutěže a je vidět, že ladí formu, 23:50, smůla se na paty přilepila děvčatům z Jaronic (ČB), nezapojená hadice na stroji zdržela dokončení útoku, 28:83. Premiéru v lize si odbyly i holky ze Srubce (ČB) a ukázaly, že z Velké ceny umí, 22:48, taktéž děvčata z Křenovic (ČB), kterým ovšem nechtěl košík na savici, 24:83, klasicky s přetlakovým ventilem na rozžhavený asfalt vtrhly ženy z Třísova (ČK) a pěkný výkon zakončily v čase 22:07. Pravidelné trémařky ze Chmelné dnes tréma neopustila, levá proudařka nezapojila ani nedotáhla co nejblíže k metě, s velkou bojovností a slovní podporou proudařky pravé nakonec holky dokončily až časem 48:39. Odpoledne korunoval domácí tým žen Sedlec, holkám to sedlo jako chlapům a výsledný čas 21:92 stačil na bronzovou příčku.
Ženskou kategorii vyhrál Lišov B před Lišov A, třetí Sedlec.