Holubov 30.7.2011
Přidal/a tkanicka dne 31. červenec 2011 22:29
Images: holubov2.jpgPo šesti týdnech odpočinku se již dvanáctý ročník ligy přehoupl do poloviny letošních bojů, které proběhli na návsi v Holubově. Tradiční Memoriál Jana Vitka letos slavil dvacátý a poslední rok, soutěž o Pohár starosty obce bude zajisté v dalších letech pokračovat. I přes prognózu nevalného počasí se na holubovskou náves dostavil rekordní počet soutěžících v obou kategoriích. Deset týmů žen a devatenáct mužských družstev po násobení činilo padesátosm útoků během odpoledne.
Novinka
Images: holubov2.jpgPo šesti týdnech odpočinku se již dvanáctý ročník ligy přehoupl do poloviny letošních bojů, které proběhli na návsi v Holubově. Tradiční Memoriál Jana Vitka letos slavil dvacátý a poslední rok, soutěž o Pohár starosty obce bude zajisté v dalších letech pokračovat. I přes prognózu nevalného počasí se na holubovskou náves dostavil rekordní počet soutěžících v obou kategoriích. Deset týmů žen a devatenáct mužských družstev po násobení činilo padesátosm útoků během odpoledne. Snad počasí, nebo to zpoždění startu soutěže přineslo smůlu většině týmů, zrádné i oblíbené nástřikové terče HZS Č.Krumlov byli dnes velkým oříškem.

Kategorie muži 1.kolo

Los posadil na poolposition tým SDH Sedlec (ČB), chlapci polepili sestavu a tak nějak to nebylo ono, jejich neúspěšný start soutěže ovšem napravil tým domácích, kteří doma setřásli letošní smůlu a ukázali, že pořád umí 23:02. Netřebičtí (ČK) muži pěkně zaběhli, ale stejně jako mnoho dalších narazili na nástřiku 30:61. Dost problémů měl pravý proudař SDH Velešín (ČK), i přesto, že upustil dokončil 36:09, pěknou akci v podání opět kompletního týmu SDH Mydlovary podrazil nástřik na levém proudu, 26:02, podobný výkon předvedli muži z Chlum B (ČK), tentokráte problém vpravo 29:21. První neplatný pokus zařídil tým z Dolního Dvořiště (ČK) s terči se trápili muži z Brloha 43:19 tak i Kájovští matadoři 29:76. Chlapcům z Todně (ČB) se v prvním pokusu snad nepodařila spojit ani polovina hadic i přesto bojovali i o čas daleko přes minutu, Křenovičtí borci si také vychutnali zrádnost kvalitních nástřiků, na to došlo na lámání chleba. Lišov A sebevědomně vystřihl skvělý výkon, který sice nestačil na superčas domácích, ale byl hoden stříbrné příčky 24:13. Odpoledne plné překvapení hned v zápětí dostálo svého a loňský vítězové z Třísova okopírovali Lišovské áčko a to stoprocentně, čas 24:13.
První kolo vyhrál domácí tým Holubov před Lišov A a Třísov.

Kategorie muži 2.kolo

Hned po skončení prvního kola se kvapem rozjelo druhé, smůla na patách zůstala týmu Sedlec (ČB) 45:09, domácí si pohoršili díky nástřiku 25:54, překvapit stačil tým z Netřebic (ČK) 27:25, Mydlovary pohořely tentokráte vpravo 28:12 a zápolení s terči a rozdělovači pokračovalo až do druhého pokusu Lišov A, které nebylo tak zásadní, ale čas 24:67 stačil na druhé stříbro dne. Zrak všem pokušitelům svým skvělým nástřikem vytřeli muži z Třísova, kteří podrazili v druhém kole nohy hranici 24 sekund 23:87.
Druhé kolo: 1. Třísov 2. Lišov A 3. Holubov

Kategorie ženy 1.kolo

Ženskou kategorii odstartovaly mamky z Lišov A ovšem se nezadařilo na rozdělovači, 32:63, jejich pokus překonaly v premiéře domácí ženy Holubov těsným časem 32:45, dámy z Třísova tradičně s omezovačem stejný problém, na rozdělovači nezapojený levý proud a čas více jak minuta. Vysílená levá proudařka SDH Brloh neudržela zbraň v ruce, po pár výkřicích a nadávkách ji však opět dostala do klidu, 39:95, lišovská "Zlatíčka" (Lišov B) přemohla motivace a tak chyběl nějaký metr 35:54, ovšem věčné trémařky z SDH Chmelná se tentokráte i přes umočené kalhoty vycenily, povedený nástřik korunovaný časem 30:98 stačil na kralování v tomto kole. Netřebické "Áčko" si bude muset prostudovat pravidla, "béčkařka" se vypravila k terčům na poradu, ale zapoměla na čáru, neplatný pokus stejně jako smůla u žen Třísov B. První kolo žen zakončila děvčata z Mydlovar v převládající šestičlenné sestavě 42:87.
První kolo vyhrály trémařky ze Chmelné před Holubovem a Lišovem A

Kategorie ženy 2.kolo

Deštěm smáčenou náves podruhé jako první proťal opět tým Lišov A a smůla se drží z prvního kola pořád na stejném místě, 33:92. Domácí tým řeší problémy na rozdělovači rychlým nástřikem 34:64, neplatný pokus si připisují ženy Třísov, smůlu vybírají i holky z Brloha, ale bojují, nezapojené "C" k rozdělovači nakonec doputovalo 35:81. Hořkost z prvního kola přeslazují "Zlatíčka" z Lišov B pěkným výkonem s nejlepším ženským nástřikem dne, levý proud 24:89, celkový čas 28:51 stačí na zlatou v druhém kole. Holky ze Chmelné chtěly i druhé zlato, ale nedotáhly, 37:39, po neplatném pokusu z prvního kola si spravila chuť děvčata z Třísova B, čas 34:20 stačil na bronzovou příčku ve druhém kole.
Ve druhém kole zvítězil Lišov B před Lišov A a Třísov B