Žernovice 12.6.2011
Přidal/a tkanicka dne 12. červen 2011 18:05
Images: zernovice.jpgI druhý soutěžní víkend zakončený sklopkovou soutěží v Žernovicích máme úspěšně za sebou. Do Žernovic se i přes ranní nepříznivé počasí sjelo sedm ženských týmů a devatenáct mužských kádrů. Výborně připravená dráha slibovala i výborné výkony což se také potvrdilo. Klání bylo odstartováno mužskou kategorií.
Novinka
Images: zernovice.jpgI druhý soutěžní víkend zakončený sklopkovou soutěží v Žernovicích máme úspěšně za sebou. Do Žernovic se i přes ranní nepříznivé počasí sjelo sedm ženských týmů a devatenáct mužských kádrů. Výborně připravená dráha slibovala i výborné výkony což se také potvrdilo. Klání bylo odstartováno mužskou kategorií.

Kategorie muži

Jako první složili na základnu svou výzbroj muži z Třísova (ČK), ale představu o výsledku měli určitě lepší 22:61, dvojku si vylosovala sedmička borců z Jaronic (ČB), koši se asi nechtělo koupat a tak skončil na zemi 24:21, s pokřikem se k terčům rozběhl tým Lišov C, moc nechybělo a "dvacítka" byla pokořena 20:09. Přišly na řadu vyrovnané pokusy mužů z Kájova (ČK) 20:43 a nevydařený pokus týmu Dolan (PT) 21:58, který úplně přesně posléze okopírovali borci z Drachkova (ST) taktéž 21:58. I dnes ukázali muži z Lišov A, že se zase nadechli k pěkným výkonům a vystřihli skvělý útok zakončený časem 18:81 ovšem borci z Holubova opět se smůlou na patách a nespojený rozdělovač měl za následek jediný neplatný pokus mužské kategorie, následovali dvě "jednadvacítky" týmů Holašovic a Nišovic. Druhou půlku startovního pole nakopli muži z Mydlovar, bohužel zranění košaře je na výkonech znát a tak voda nebyla ideálně na proudech 19:94, další čas pod dvacet vystřihl tým z Todně (ČB) 19:28, smíšený tým z Výškovic (PT) také neposlouchal košík a voda byla pozdě 24:57, borcům z Chlum B zase pokazilo výkon špatně zapojené "béčko" na stroji 32:96 a chlapům ze Chmelné se výkon také nevyvedl 22:50. Na startu byli dva zástupci Velké ceny okresu ČB, tým Křenovic předvedl kvalitní výkon, kterým sesadil o dvě setiny Lišovské "áčko", čas 18:79 a neuvěřitelně se mezi tyto časy vmístil i perfektní výkon mužů ze Sedlece 18:80. Oba skvělé výkony korunoval domácí tým Žernovic svým umem a časem 18:50 nedělní soutěž v domácím prostředí i vyhráli. Pořadím ještě zamíchal tým z SDH Zahorčice (ST) časem 19:08.
Mužskou kategorii vyhráli domácí ze Žernovic před Křenovicemi a Sedlecem.

Kategorie ženy

Po přesunutí terčů rozběhla ženskou kategorii děvčata z Jaronic, béčkařka podklouzla u základny čas 22:47, z druhé startovní příčky odstartovaly holky ze Chmelné 23:58, po nich rozjely svůj útok holky z Mydlovar, ale pravá proudařka se zdržela na spojích, nestihla doběhnout na metu a potrápil jí i sestřik terče 40:75. Na start se postavila "Zlatíčka" z Lišov B ovšem holky měly určitě představu o lepším čase než 21:37, na základně je vystřídal tým žen z Třísova, s problémy na koši až 31:80. To nejlepší na konec se v Žernovicích potvrdilo, předposlední startující tým žen Lišov A předvedl svůj tradiční výkon zakončený v čase 20:57 a poslední startující domácí holky ze Žernovic podpořily své muže ve vítězném tažení soutěží, skvělý útok a čas 19:97 stačil na jejich prvenství v kategorii žen.
Ženskou kategorii vyhrály hasičky SDH Žernovice před Lišov A a Lišov B.