Třísov 11.6.2011
Přidal/a tkanicka dne 11. červen 2011 22:11
Images: tri11front.jpgPo dvou týdnech od prvního soutěžního víkendu, který zahájil letošní ligový seriál se rozpoutal druhý soutěžní víkend v nádherném prostředí u koupaliště v Třísově. Soutěž proběhla na dvě časomíry s nástřikovými terči, ze společné základny se kategorie žen jala dosáhnout nejlepší výkon na terče SDH Třísov a kategorie mužů jiným směrem na divácky oblíbené průhledné cíle HZS Č.Krumlov. Třetí zápolení přijelo prožít jedenáct ženských týmů a sedmnáct týmů mužů.
Novinka
Images: tri11front.jpgPo dvou týdnech od prvního soutěžního víkendu, který zahájil letošní ligový seriál se rozpoutal druhý soutěžní víkend v nádherném prostředí u koupaliště v Třísově. Soutěž proběhla na dvě časomíry s nástřikovými terči, ze společné základny se kategorie žen jala dosáhnout nejlepší výkon na terče SDH Třísov a kategorie mužů jiným směrem na divácky oblíbené průhledné cíle HZS Č.Krumlov. Třetí zápolení přijelo prožít jedenáct ženských týmů a sedmnáct týmů mužů. Zápolení obou kategorií bylo na přeskáčku a odstartovala jej kategorie žen.

Kategorie ženy

Celou soutěž po losování rozběhla sedmička žen z Brloha (ČK) a děvčata vyhnala časomíře mouchy z časů přes minutu, 81:04, po prvním pokusu mužské kategorie vyrazila na posečený pažit děvčata z Nové Vsi B (ČK), ale zklamala je výzbroj, v nejlepším praskla hadice a neplatný pokus. Na start opět po mužích vyrazil domácí tým a tentokráte opět s přetlakovým ventilem, ale domácí terče holky potrápili až za třicítku, 32:72. Jejich výkon atakovala po výměně na základně děvčata z Jaronic (ČB) a povedlo se, 31:07. Na prkno vyšla řada na sledovaný tým Lišov A, kolikráte už takto stály dámy na startu? Tradiční výkon zakončený v krásném čase 27:88 se rozhodla překonat sedma žen z Netřebic (ČK) kde se zřejmě urodilo a tohle SDH na soutěži prezentovalo dva ženské týmy. Áčko lišovský mamky nedalo, 35:70 a béčku to taky nevyšlo, 48:24. Dámská kategorie se přehoupla přes půlku a na startu holky z Mydlovar (ČB) pokoušely štěstí, a i přes prostřik se povedlo 30:40. Věčné trémařky a specialistky na pozdvižení, dívky ze Chmelné (ČK) byly dnes v klídku, ale košík zůstal v kádi a neplatný pokus. O závěr ženské kategorie se postarala lišovská "Zlatíčka", která dnes absolvovala i okresní soutěž, čas 27s. byl pro ně lehkým cílem, ale nepovedlo se, výsledek korunován časem 31:88 znamenal až bramborovou příčku.
Kategorii vyhrály ženy Lišov A před děvčaty z Mydlovar a z Jaronic.

Kategorie muži

Losem si první post vybrali muži z Netřebic (ČK), pravý proudař nechtěně předvedl za běhu slušné salto, výsledek 36:16, po střídačce na základně se ženami vyrazil na zteč tým Chmelné, ale levý proudař se někde zapoměl, 41:00. Po prvních letošních neúspěších se blýskly chlapy z Holubova (ČK) pěkným výkonem oceněným potleskem, 24:79, radost z úspěchu jim hned v zápětí vzali muži z Lišov A, kteří na tom byly se začátkem sezóny podobně a ukázali, že to zase "pude", 24:61. Pěkně si vedla i zpřeházená sedma borců ze Sedlece (ČB), po prvotních neúspěších to přišlo a čas 25:60 atakoval předchozí pokusy. Šestá startovní byla losnuta hasiči z Brloha B (ČK), ale strojník móóóc chtěl a tak proudaři z dálky stříkali sekundy, 54:12, ovšem na základnu se už sunul vítěz loňského ročníku, domácí tým Třísova. Pěkně rozběhnuto a dokonce nejlepší nástřik dne, pravý proud 23:01 ovšem nepomohl, čas 27:60. Pěknou akci předvedl i tým z Chlum B (ČK), 29:27 tak i chlapy z Velešína (ČK), kteří měli pěkně našlápnuto, ale levý proudař upadl a způsobil si zranění (doufáme, že je již zase ve správné kondici) i přesto byl útok dokončen, 40:07. Nejmladší lišovská základna je jak u žen tak u mužů na vysoké úrovni a to dokázali i kluci z Lišov C skvělým výkonem 25:40, se startovní třináctkou na "prkně" ladil svou výzbroj tým z Mydlovar (ČB), se změnou na koši to nevyšlo podle představ, čas 26:56 v zápětí těsně překonali borci z Todně (ČB), 26:30. Poslední trojka slibovala "míchačku" s pořadím, ale ani Jaronice (ČB) 32:58, ani chlapy z Kájova s nenabráním, 36:59 tak ani muži z Křenovic (ČB) s nepovedeným nástřikem pravého terče, 41:64 již nezamíchali pořadím.
Kategorii mužů vyhrál Lišov A před Holubovem a Lišov C