Lišov 22.5.2011
Přidal/a tkanicka dne 22. květen 2011 22:47

news: lisov.jpgLiga má za sebou letošní první víkendový maraton, který pokračoval druhou soutěží tentokráte na sklopné terče a časomíru SDH Mydlovary na výborně připravené dráze v Lišově. Zájem o tuto soutěž traduje již několik let a dnešek nebyl vyjímkou, zápolit přijelo 29 mužských sestav a ženy se dostavily v hojném počtu jedenácti týmů. Krásné počasí a jako vždy skvělé zázemí nebránilo ani skvělým a hlavně vyrovnaným výkonům.


Novinka
news: lisov.jpgLiga má za sebou letošní první víkendový maraton, který pokračoval druhou soutěží tentokráte na sklopné terče a časomíru SDH Mydlovary na výborně připravené dráze v Lišově. Zájem o tuto soutěž traduje již několik let a dnešek nebyl vyjímkou, zápolit přijelo 29 mužských sestav a ženy se dostavily v hojném počtu jedenácti týmů. Krásné počasí a jako vždy skvělé zázemí nebránilo ani skvělým a hlavně vyrovnaným výkonům. Soutěž probíhala tradičně ve dvou kategoriích, kategorie A na úzké hadice se zůčastnilo 18 mužských týmů a 5 týmů žen.

Kategorie muži A

Mužskou kategorii na úzké hadice odstartoval tým Sedlece (ČB) a klukům to nesedlo jak by chtěli 20:22, následovaly taktéž nevydařené útoky mužstev Třísov (ČK) 21:80 a Lišov C (ČB) 23:51. Na startovní čáře už ovšem stáli lonští vítězové, muži ze Žernovic (PT), kteří oproti minulému ročníku ještě vylapšili svůj výkon časem 18:27, který stejně jako loni stačil na celkové vítězství. Jejich výkon atakovalo několik mužstev se skvělými výkony, ale nikomu se již pod devatenáct sekund dostat nepodařilo, za to v devatenácté vteřině bylo husto. Nejprve muži z Lišov A pěkných 19:45, následoval atak borců z Mydlovar (ČB) 19:29 a taktéž výkon mužů z Kalenic (ST) 19:44. Do devatenáctky se ještě vecpaly další čtyři týmy s obdobně povedenými pokusy.
Kategorii A vyhráli muži ze Žernovic před týmy Mydlovar a Kalenic.

Kategorie muži B

V kategorii B na široké hadice jsme viděli také několik skvělých výkonů, tým Holašovic (ČB) startující záhadně v této kategorii dokázal, že bude velkou konkurencí ostříleným veteránům v letošních bojích Jihočeské ligy. Povedený výkon zakončený v čase 20:85, toho byl jen důkazem. Slušné útoky předvedli jak borci z Hosína (ČB) 24:32 tak mladíci z Branišova (ČB) 25:11. Úctyhodný výkon ukázal i smíšený kádr z SDH Zaliny (ČB), ale nebylo to podle představ 37:86.
Kategorii B vyhráli muži Holašovice před Hosínem a Branišovem.

Kategorie ženy A

Ženskou kategorii A odstartovaly ženy ze Chmelné (ČK), roztřesená závodnice nespojila rozdělovač a zbytek předku jí utekl, holky ovšem zabojovaly a dokončily s časem 63:93. Zraky diváků se upíraly na dva soupeřící domácí týmy žen, jako první na startu Lišov A (ČB), mamky svým dcerám předhodily čas 20:29, ten ovšem pro tým Lišov B byl jednoduchým soustem, skvělý výkon zakončený osobním rekordem 18:58 stačil na celkové vítežství. O atak se pokusily, tentokráte bez přetlakového ventilu, ženy z Třísova (ČK) 21:97, děvčata z Jaronic (ČB) 29:01 a ženy z Mydlovar (ČB) 32:00 ovšem marně.
Kategorii žen A vyhrála děvčata Lišov B před Lišov A a ženami Třísov.

Kategorie ženy B

"Béčkovou" kategorii žen zastoupily stejně jako u mužů týmy převážně z Velké ceny okresu ČB, výkony na široké hadice byly tomu i odpovídající, odpolední teploty zapříčinily několik nepovedených výkonů i dva neplatné pokusy. Pěkně si na startu kategorie vyrazily na zteč ženy ze Štěpánovic (ČB), čas 24:98 se podařilo zanedlouho překonat holkám z Češnovic (ČB) 23:04. Svou připravenost ukázaly i ženy z Dolního Bukovska (ČB) 25:74 i ženy z Hosína (ČB), kterým ovšem nedotáhla pravá proudařka a museli se spokojit s časem 50:19.
Kategorii žen B zvítězil tým z Česnovic před Štěpánovicemi a Dolním Bukovskem.

V sekci Ke stažení je výsledková listina celkového pořadí obou kategorií dohromady včetně orientačních mezičasů.