Chmelná 21.5.2011
Přidal/a tkanicka dne 22. květen 2011 09:36

news: chlum10.jpgNová sezóna ligy odstartovala v dějišti loňského finále, odstartovat ji přijelo dvanáct týmů mužů a pět týmů žen. I přes tuto účast rada rozhodla o jednokolové soutěži, která proběhla na průhledné nástřikové terče HZS Č.Krumlov. Mezi ostřílenými veterány ligy se objevilo několik týmů z Velké ceny okresu Č.Budějovice a ukázalo se, že umí.


Novinka
news: chlum10.jpgNová sezóna ligy odstartovala v dějišti loňského finále, odstartovat ji přijelo dvanáct týmů mužů a pět týmů žen. I přes tuto účast rada rozhodla o jednokolové soutěži, která proběhla na průhledné nástřikové terče HZS Č.Krumlov. Mezi ostřílenými veterány ligy se objevilo několik týmů z Velké ceny okresu Č.Budějovice a ukázalo se, že umí.


Kategorie muži:

S jedničkou vytaženou při losování odstartovali soutěž muži z Křenovic (ČB) a na široké hadice předvedli výborný výkon zakončený v čase 25:71. Jejich čas se jali překonat borci z Todně (ČB), ale na základně se nezadařilo pravému proudaři a tak se výsledný čas zastavil až na 29:62. Domácí tým Chmelné (ČK) lehce prostříkal a čas 27:73 na překonání zatím nejlepšího výkonu nestačil, taktéž se nástřik nezadařil ani mužům z Holašovic (ČB), čas 31:76. Smolná třicítka neminula ani jedny z favoritů, Lišov A (ČB) 31:44 a ani mladíky z Chlum B (ČK) 33:58. Až šťastná sedmička ze startovního pole snad pomohla ke skvělému výkonu mužů z Jaronic (ČB), bravurní útok zakončený svižným nástřikem a časem 24:56 znamenal překonání zatím nejlepšího času Křenovic. Vítězi loňské sezóny, borcům z Třísova (ČK) nesedl košík a bylo z toho opět za třicet, 32:22, ale hned v zápětí opět velmi povedený výkon mužů z Mydlovar (ČB) zakončený rychlým nástřikem překonal i čas Jaronic a čas 23:84 nakonec stačil na vítězství celé dnešní soutěže. V tuto chvíli ještě ovšem jasno nebylo, na startu měli zakleknuto muži ze Sedlece (ČB), kteří jsou několikanásobnými mistry Velké ceny okresu ČB a umí zaběhnout velmi slušný útok, ovšem zjevné přemotivování a menší zdržení béčkaře znamenalo nedotažení a čas 29:50. Předposlední ve startovním pořadí byl tým z Kájova (ČK), ale když rozdělovač nedáš napoprvé, už jej prostě nedáš a tak diváci viděli první neplatný pokus, na závěr předvedli pěkný výkon i mladíci z Lišov C (ČB), čas 26:44.
První klání letošního ročníku zvítězili muži z Mydlovar před borci z Jaronic a Křenovic.

Kategorie ženy:

V kategorii něžného pohlaví se zraky upínaly opět na souboj obou týmů z Lišova stejně jako výkon žen z Třísova. Dnes padl los na děvčata z Lišov B (ČB), která šla na prkno dříve než jejich maminky z Lišov A, ovšem závodnici na rozdělovači to prostě nesedlo a byl z toho "třicítkový" čas 36:21, všichni čekali na odpověď od Lišov A, dámy šly na start jako druhé v pořadí a rozběhly to s noblesou sobě vlastní, první problém nastal na rozdělovači, jehož pomocí se podařilo svlažit část obecenstva, bohužel jejich útok nakonec zastavila porucha na časomíře a pokus musely opakovat na konci soutěže, což pro ně ovšem nebyl žádný problém a výkon zakončily v čase 29:89 a tento čas byl nejlepším v ženské kategorii. Jako třetí v pořadí a tradičně s přetlakovým ventilem odstartovala děvčata z Třísova (ČK) ani jim to nesedlo úplně správně a bylo z toho 35:79. Jeden z nováčků ligy ženy z Jaronic (ČB) měly našlápnuto skvěle, pravá proudařka ovšem neudržela žezlo a dokončit se podařilo až v čase 46:03. Poslední výkon dne zůstal na domácích děvčatech ze Chmelné (ČK), ten se jim vůbec nevydařil a s velkým nasazením dokončila časem 75:85.
Kategorii žen vyhrály ženy z Lišov A před děvčaty z Třísova a Lišova B.