Chmelná 2.10.2010
Přidal/a tkanicka dne 26. září 2010 14:20
news: chmelna.jpgFinále letošního seriálu Jihočeské hasičské ligy se konalo první říjnovou sobotu v obci Chmelná na Českokrumlovsku. Na soutěž se sjelo jedenáct týmů mužů a sedm týmů žen. Soutěž proběhla na nástřikové terče a časomíru SDH Mydlovary. Mužská kategorie proběhla dvoukolově a ženská pouze jednokolově.

 


Novinka
news: chmelna.jpgFinále letošního seriálu Jihočeské hasičské ligy se konalo první říjnovou sobotu v obci Chmelná na Českokrumlovsku. Na soutěž se sjelo jedenáct týmů mužů a sedm týmů žen. Soutěž proběhla na nástřikové terče a časomíru SDH Mydlovary. Mužská kategorie proběhla dvoukolově a ženská pouze jednokolově.

Kategorie muži 1.kolo

Na start finále ligy se postavil tým z Třísova (ČK) a hned všem ukázal, jak by to dnes mělo vypadat. Skvělý výkon zakončený stejně skvělým nástřikem v čase 24:92 byl vhozenou rukavicí. Jako druzí šli na "prkno" muži ze Žernovic (PT), kteří z každé účasti v letošním seriálu brali plný počet bodů. Nástřik se jim ale nepovedl stejně jako následujícím týmům Todně (ČB) a Holubova (ČK). Při útoku SDH Chmelná selhala časomíra a tak část rady s veliteli týmů odsouhlasili opakování všech týmů. Opakování odmítlo pouze mužstvo SDH Třísov. Znovu tedy na "prkně" při přípravě SDH Žernovice. Tentokráte už došlo na slušný výkon zakončený v čase 25:08, taktéž si polepšil tým Todně, čas 25:21, chlapům z Holubova se výkon nevydařil, jak by si přáli, čas 33:67. Poslední opakovali domácí z SDH Chmelná, ale doma to prostě nešlo, neplatný pokus. Na základnu se chystaly dva týmy z Kájova, chlapy Kájov A se trápily s nástřikem, čas 38:24, Kájovští Pardálové bohužel nedokončili. Muži z Mydlovar chtěli bodovat a atakovat přední místa v celkovém pořadí ligy, ale vítr znemožnil kvalitní nástřik levého "brčka" a bylo z toho 31:87. Toho chtěl využít Lišov A, který chtěl taktéž bodovat na maximum, ale ani tady to nebylo úplně ono, čas 28:08. Lépe si vedl Lišov C, pěkný výkon a 26:98, ještě lépe to sedlo klukům z Chlum B, pěkných 25:54.
První kolo vyhráli muži Třísov před Chlum B a Lišov C.

Kategorie muži 2.kolo

Druhé kolo začalo opět pěkným výkonem kluků z Třísova, čas 26:98, skvěle rozběhli i muži ze Žernovic, ale boční vítr byl neúprosný, čas 39:19. Stejný problém při nástřiku měly i týmy Todně 34:37 a Holubova 42:97. Domácím to napotřetí už klaplo, svůj útok zakončili časem 29:42. Kájov A si také polepšil, ale představa byla asi jiná, 30:63, smůla se držela Kájovských Pardálů a druhý neplatný pokus. Polepšil si i tým Mydlovar s časem 27:04, naopak Lišov A se pod třicet sekund nedostal, 32:05. Lišov C a problémem na rozdělovači dokázal svou bojovnost a dokončil s časem 43:34. Kluci z Chlum B zakončili sezónu mužů výkonem nad třicet, 33:83.
I druhé kolo zvítězil tým Třísov A před Mydlovary a domácím týmem Chmelné

Kategorie ženy

Ženskou kategorii rozběhl Lišovský B tým. Nástřik se nepovedl a holky dokončily s časem přes minutu, 61:40. Na prkně je vystřídaly mamky z Lišov A, kterým to sedlo, čas 28:08. Ženy z Třísov B s omezovačem a na jistotu čas 35:51, holky z Mydlovar v šesti s vypůjčenou proudařkou od Zlatíček povedených 32:97. Domácím děvčatům se nedařilo celou cestu útoku ani v koncovce, tlak v pravém proudu byl silnější než jeho obsluha, čas 67:81. Holkám z Kájova se také nazadařilo na nástřiku, čas 59:24. Poslední tým děvčat z Třísova A šel taktéž na jistotu a výkon holky zakončily časem 32:40.
V zápětí se rozjelo druhé kolo soutěže žen, které bylo po několika neúspěšných pokusech díky závadě na časomíře anulováno.
Poslední klání letošní sezóny vyhrály ženy z Lišov A před Třísov A a Mydlovary.

Celkové hodnocení JČHL 2010

V celkovém hodnocení si po této soutěži polepšil tým mužů z Třísova, kteří díky výhře v obou kolech poskočili na zlatou příčku se 169 body. Stříbro patří mužům z Lišov A, 165 bodů a bronz zůstal mužům z Mydlovar se 156 body.
V ženské kategorii si pohoršily holky z Lišov B, které hlavně díky anulovanému druhému kolu skončily až druhé s 89 body za Lišov A 91 bodů, třetí příčku vybojovala děvčata z Třísova se 60 body.